İnşaat projelerinde ister işveren ve isterseniz de yüklenici olarak yer alın, inşaat hukukunda uzman avukatlarımız sizlere iş geliştirme ve ilk fizibilite çalışmalarından proje finansmanına, inşaat projesinin yürütülmesinden tamamlanmasına kadar geçen süreçte gerekli olan her türlü hukuki konuda danışmanlık verebilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir. Bunun yanında ekibimiz, gerektiğinde müvekkillere projelerin yapımı aşamasında ortaya çıkan ek süre ve ek ücrete dair taleplerin hazırlanması ve müzakeresi ile, proje kapsamında ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkların yetkili mahkemeler veya ulusal veya uluslararası tahkim yoluyla çözüme kavuşturulmasında da avukatlık ve danışmanlık hizmet sağlamaktadır.


Ekibimiz uzun yıllar tasarımcılarla, mühendislerle ve proje gruplarıyla ortak yürüttükleri çalışmalar sayesinde inşaat sektöründe derin tecrübeler kazanmıştır. Bu çerçevede Gönen Hukuk Bürosu olarak proje yönetimi, yerel ve uluslararası inşaat projeleri için finansman temini ile beraber sözleşme ve risk yönetimi prosedürleri hususlarında başarılı bir geçmişe sahibiz.


Gönen Hukuk enerji, ulaşım, inşaat ve sanayi tesisleri başta olmak üzere pek çok büyük altyapı projelerine yatırım yapan sponsorları, projeyi yürüten şirketleri, finansörleri, yatırımcıları ve uluslararası kuruluşları temsil etmiştir.  Ekibimiz bu yolla gerek işveren ve gerekse yüklenici tarafta yer almak suretiyle masanın her iki tarafında bulunmanın verdiği kapsamlı tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir.


EPC Sözleşmeleri

Anahtar Teslim Yapım Sözleşmeleri (EPC) teknik olarak karmaşık sözleşmelerdir. Gönen Hukuk olarak bizler bu sözleşmelerden kaynaklanabilecek riskleri önceden tespit edebilecek ve bunlara karşı hukuki çözümler üretebilecek bilgi ve tecrübeye sahibiz.