Zihni GÖNEN

Yönetici Ortak

 

İletişim:

zihni@gonen.com.tr

+90 (312) 286 34 06

+90 (505) 505 24 81

 

Baro Üyelikleri:

Ankara Barosu

Uluslararası Barolar Birliği

 

Diller:

İngilizce, Türkçe

 

Çalışma Alanları:

Tahkim & Uyuşmazlık Çözümü

Altyapı & İnşaat Hukuku

Proje Finansmanı

Enerji Hukuku

Birleşme & Devralma

 

Eğitim:

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi (PhD), İstanbul

Manchester Üniversitesi (LLM), Manchester

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans), İstanbul

 

 

Zihni GÖNEN, Gönen Hukuk Bürosu’nun yönetici ortağıdır. Kendisi proje finansmanı, ticari finansman, sigorta ve taşımacılık hukuku, FIDIC sözleşmeleri, inşaat hukuku, kamu-özel sektör ortaklıkları, Yap İşlet Devret sözleşmeleri ve EPC sözleşme yönetimi konularında kapsamlı bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir. Bunların yanı sıra birçok müvekkilinin ulusal ve uluslararası tahkim süreçlerini başarılı bir şekilde yürütmüş ve sonuçlandırmıştır.

Aynı zamanda çeşitli ulusal ve uluslararası tahkim merkezlerinde kayıtlı bir hakem olan GÖNEN, taraf temsilcisi olarak bulunduğu tahkim yargılamaları haricinde birçok ulusal ve uluslararası tahkim yargılamasında hakem ve arabulucu olarak görevler almaktadır.

Müvekkilleri arasında inşaat, enerji, gıda, tekstil sektörlerinde önde gelen yerli ve yabancı birçok şirketin bulunduğu GÖNEN, bu şirketler haricinde uluslararası yatırım fonları ile birçok gerçek ve tüzel kişi yerli ve yabancı yatırımcıya danışmanlık hizmeti vermekte, Türkiye ve yurtdışında devam etmekte olan iş ve işlemleri ile uyuşmazlık çözüm süreçlerini yürütmektedir.

 

Service details

Date:15/03/2022
Author: